Dos llamas

FAQ

Bude rozlučka?
Rozlučka už proběhla při dubnové brigádě na zámku Třebušín.

Co si vzít na sebe?
Na obřad vás poprosíme o slušné společenské oblečení. Obřad bude v případě hezkého počasí venku a bude večer, proto doporučujeme teplejší oblečení. Pokud si budete chtít v sobotu večer s námi zatančit, nezapomeňte na vhodnou obuv. Po zbytek svatebního pobytu a v pátek k ohni si nicméně vezměte oblečení a boty spíš pohodlné, venkovní. Pokud s námi budete chtít vyrazit na výlet, je dobré mít boty, které si poradí se středně těžkým terénem.

Kde to přesně je?
Zámek se nachází přímo na náměstí v Třebušíně, přesná adresa je Třebušín 1, 412 01 Třebušín. Mapa zde.

Bude svatba laděná do nějaké barvy?
Nebude. Můžete si vzít libovolnou barvu od #000000 do #ffffff. Pouze dámám doporučujeme barvu šatů jinou, než #ffffff, aby si vás ženich nespletl s nevěstou.

Proč máte všude ty lamy?
Odpověď (byť krátkou) naleznete na stránce O snoubencích.

Mohu s sebou vzít i přítele/přítelkyni/milence/milenku?
Klidně. A pokud vaši druhou polovičku, třetí čtvrtinu či šestou pětinu neznáme, tak očekáváme seznámení :)

Co bude dobrého k pití? Bude postaráno i o kuřáky?
Na místě bude k dispozici pivo, víno a nealko (konkrétní značky zatím nevíme), tvrdší kalibr k dostání nebude.
Kouření v zámku a jeho blízkém okolí je zakázáno, nicméně v zahradě bude vyhrazen pro kouření prostor.

Jak to bude s jídlem?
Jídlo na svatbě bude zajištěno od páteční večeře do nedělního oběda. Počítáme, že bude vždy na výběr z klasického a vegetariánského jídla. Budeme vám každopádně velmi vděční, pokud přinesete něco dobrého na zub, což ostatně můžete spojit i se svatebním darem (viz stránka Dary).

Jsem vegetarián/vegan/monofrutarián, mám si vzít vlastní zrní? Bude během pobytu myšleno i na bretariány?
Pokud máte nějaké omezení stravy, napište nám to prosím do poznámky k přihlášce. Pokud by se vás sešlo víc, můžeme pak jídelníček sestavit s ohledem na vás. Nicméně prosíme o pochopení, že při množství lidí na svatbě je možnost přizpůsobení jídla individuálním požadavkům omezená. Budeme se ale snažit myslet na ty, kteří nemusí mít ke každému jídlu maso a nabídnout vždy nějakou nemasitou alternativu, byť negarantujeme, že bude veganská. Vegetarián či milovník lehké stravy by tedy neměl mít problém se u nás najíst, jedincům s přísnějším režimem nicméně doporučujeme jídlo vlastní. V případě zájmu můžeme rovněž vyčlenit část zámecké zahrady jako bretariánskou restauraci.

Mám otázku nebo připomínku, komu mám dát vědět?
Pokud se budete na svatbu přihlašovat, můžete nám dotaz či zprávu připsat do poznámkového pole. My se pak pokusíme co nejrychleji odpovědět na zadaný e-mail. Máte-li dotaz ještě před přihlášením, nebo chcete-li nás z nějakého důvodu kontaktovat přímo, můžete nám napsat na e-mail: jkejvalova (nevěsta) nebo ales.zrak (ženich), oba na gmail.com.

Můžu na svatbě nějak pomoci?
Velmi oceníme, pokud třeba i na chvíli pomůžete v kuchyni, jejíž běh si budeme zajišťovat sami. Pokud máte možnost přijet dříve (my na místě budeme od čtvrtečního večera), budeme moc rádi, když nám pomůžete s výzdobou. Stejně tak budeme rádi za pomocníky s nedělním úklidem (finální odjezd ze zámku v neděli v 18 hodin). Velmi uvítáme i pokud dovezete něco dobrého. Prosíme, napište nám v takovém případě do poznámky k přihlášce a my se vám ozveme a domluvíme se. Děkujeme :)

Tato stránka bude podle potřeby doplňována.